Karnevalová maska

Tak s touto maskou vyhral môj syn v obrovskej konkurencii 1.MIESTO!!!!
A stačila mi k výrobe len stará plachta, voskovky, krepový papier, ktorý som pripla spinkovacím strojčekom, ...a stará svokrina parochňa... Efekt úžasný a za málo peňazí!!!! Vyskúšajte, oplatí sa to!!!!

Nie, nedajte sa pomýliť....že ste už toto videli. Predtým ste videli karnevalovú masku, tentokrát vám predstavujem šarkana. Syn s ňou vyhral prvé miesto v mestskej súťaži...dostal Barbie zápisník ....bol trochu sklamaný, ale aspoň mal pekný zážitok. Šarkan dokonca aj lietal!!! Pri výrobe mi pomáhal aj Miško, nenáročná výroba, dobrý efekt...Odporúčam!!!!


Šarkan

Šarkani, s ktorými chceme zajtra vyhrať. Ešte síce nie sú celkom dokončení, budú mať chvosty z krepového papiera...


Hračky z kartónovej krabice

Cez víkend sme boli pomáhať rodičom.....kúpili si novú kuchynskú linku...tak chlapi skladali skrinky a mne dali za úlohu postarať sa o 3 deti...vymyslela som im hneď robotu....Z krabíc od linky sme vyrobili vláčik a auto..a vyzdobili sme dedovi altánok. Aj vám by sa páčila takáto výzdoba od troch vnúčikov? ;)Staré hračky


Naše detičky sú zvyknuté len na pekné moderné hračky....Kedysi sa dieťa tešilo, ak malo jednu handrovú bábiku. Dokázalo sa s ňou krásne hrať. Súčasné deti sa nevedia hrať, v tom množstve hračiek a doslova nudia. Preto som pred pár rokmi dostala nápad, urobiť im vlastnoručne hračky. Toto je moje prvé dielko, a verte, či nie, už má pár rokov a deťom sa ešte nezunula...


Maska na karneval


Dnes sme so synom vyrábali masku na karneval. čo myslíte, vyzerá to ako motýľ? Ešte plánujem dať tykadlá a zopár detailov....a bude to hotové.
Materiál: stará plachta, voskovky, svokrina parochňa z čias minulých...chi, chi...


Denníčky


Môj šikovný synček Miško si vyrába takéto denníčky, do ktorých si každý deň píše jednu vetu. Loptu má už celú zapísanú, teraz začal písať do autíčka.
Každý denníček má asi 20 strán....ten prvý Miško písal asi dva mesiace...


Papierové kvetinky

Práca môjho Miška....doniesol to zo školy....


Hra s kockami


A zas niečo nové s kockami. Môj zlepšovák!!! Aby sa moje rómčence lepšie učili počítať.
Kocky som olepila farebným papierom, zo samolepiacej fólie som vystrihla čísla, nalepila na kocky. A ako funguje môj vynález?
1. spôsob: Sčítavanie
Deti hádžu postupne kocky. Červenú, modrú, žltú. Akú hodnotu danej farby hodia, toľko guličiek tej istej farby napočítajú na počítadle. Potom všetky guličky spočítajú.
Napríklad:
červená 5
žltá 4
modrá 1
Spolu: 10
2. spôsob: Najvyššia veža
Je to súťaž. Vyhráva ten, kto hodí na kocke najvyššiu hodnotu. Hodené číslo znamená, koľko kociek si môže dieťa vziať na postavenie svojej veže. Kto má najvyššiu vežu, vyhráva.
Deti sa učia na tom výborne počítať (sčítanie i správny číslený rad) do 20.


Obrázky z vrchnáčikov z PET fliaš

pre deti... zbieranie vrchnáčikov z PET fliaš........ rôzne farebné......vrchnú časť fľaše zrežeme aj so závitom........ vrchnáčiky odskrutkujeme a nalepíme na kartón vedľa seba ....... potom rôzne farebné vrchnáčiky môžeme zaskrutkovávať do rôznych obrazcov......
deti sa zabavia a je to niečo pre nich aj nové a zaujímavé.....

Príspevok zaslala Janka Bednárová z Vranova nad Topľou.


Obrázky z kartónových výrezkov

Možno si spomínate tie kartónové výrezky, ktoré som sem nedávno vložila....tak tú sú ďalšie možnosti využitia odpadového materiálu....na ovály sme lepili kúsky farebného papiera...deti to veľmi bavilo...a na dlhší čas aj zabavilo.


Eko dom

Pamätáte sa na polystyrénové kocky? A ďalšie odpadové materiály, ako kartónové výrezky či samolepiace fólie? Ak sa to spojí dokopy, tak môže z toho vzniknúť takýto EKO DOM z odpadových materiálov, ktorého náklady nestoja ani cent.....

Postup: Kocky som spojila lepidlom, odtiahla baliacim papierom, strechu som prilepila lepidlom, pomohla som si lepiacou páskou a ostatné doplnky dávam podľa fantázie. Domček nie je ešte dokončený, výsledný výrobok pridám po dokončení.


 

 


Naše casino je plné nejen online her. Také vám přinášíme pravidla, kombinace i <a href="https://www.poker.cz/zhave-bonusove-nabidky/">poker bonusy</a>. Hrát zde může profík stejně jako nováček.