Pletenie

Veľmi rada štrikujem.
Pred Vianocami som naštrikovala plno takýchto papučiek a neostala mi ani jedna....všetky som rozdala... Aj by som ešte plietla...ale už nemám vlnu...Za dva dni som uštrikovala jeden pár a to popri dvoch superživých deťoch. Skúste to žienky, možno vás to začne baviť.!!!!

Postup práce:

1. Potrebujeme ihlice č.3, zbytky vĺn a háčik č.4. Aby bola papuča pevnejšia, spojíme aj tri vlny, s ktorými celý čas budeme pliecť. Vlnu môžeme meniť, ale nie jej počet.

2. Naberieme na začiatok približne 30 očiek, pletieme celý čas IBA HLADKO!!! (počet očiek závisí od veľkosti nohy a od hrúbky vlny, ale to zistíte sami, keď doštrikujete prvú papuču, koľko očiek Vám presne treba.)

3. V polovici papuče začneme očká po jednom vždy na začiatku riadku uberať, až dôjdeme k počtu asi očiek. Cez tie prevlečieme vlnu a stiahneme.

4. Na koniec stačí zošiť zadnú časť papuče a prednú časť až k nartu, popreťahovať háčkovacím háčikom odstávajúce vlny a PAPUČE SÚ NA SVETE!!!

 

Pred Vianocami, keď bola von poriadna zima, a mňa štípalo na nohy, uštrikovala som si takéto teplučké ponožtičky....z mäkkučkej teplej vlny..... Zopár som vyštrikovala aj známym....ktorí boli z tých mojich unesení... Čo poviete?

...tento svetrík sa mi veľmi podaril...páči sa mi, a aj synčekovi, rád ho nosí....

Zbožňujem štrikovanie (pletenie) , a hlavne pre mojich dvoch synov....
Na malé deti sa dobre štrikuje, lebo za pár dní je sveter, alebo pulóver na svete...