Drevenné domčeky

Tieto drevené domčeky sa mi veľmi páčia, pripomínajú mi prázdniny u starej mamy...aj tam stoja ešte také drevenice. Tieto sú vyšívané krížikom....

Hrady

Existuje mnoho hradov, no mne sa páčili tieto 3, tak som ich vyšila....čo poviete? Ešte dodám, že rozmer jedného takého obrázku je 30x20cm.....všetky tri rovnaký rozmer...

Obrazy

Obraz, ktorý som vyšívala pol roka....drobnými krížikmi.... Skutočné rozmery výšivky sú 60x40 cm. Máte doma niečo podobné?

Toto nám v spálni visí nad manželskou posteľou....páčil sa mi tento motív, tak som ho vyšila.... Skutočný rozmer: 40x30 cm....

No a keď sme už pri tom vyšívaní, zbožňujem vyšívať krížikom...a keďže na stenách mám obrazov už dosť, v mojej zbierke čaká na zarámovanie ešte jeden krásny obrázok...zimný motív... Jeho rozmery sú 50x40 a mne osobne sa veľmi páči!!!

 


A tentoraz zopár obrázkov s medvedíkmi.

Medvedík traktorista...

Medvedík s balónmi...

Medvedík s medom a včielkami...

Medvedík telefonista...


Štyri ročné obdobia....


Vyšitie takéhoto neveľkého obrázka (rozmer jedného je 12x9 cm) trvá asi jeden deň.....aspoň kedysi som ich tak vyšívala. Má ich aj svokra...darček odo mňa k narodkám má ich moja mamka a aj ja....Je to fakt dobrý námet na darček.

 


Gobelín


Vyšíva sa to vlnou......a je to super prácička. Tento gobelín som vyšila, keď som mala asi 20 rokov....čo na to poviete?


Vyšívaný obrus

Tento obrus som si vymyslela celkom sama, nemala som žiadnu predlohu, šila som podľa fantázie .....prikladám aj detaily!!!

Moja výšivka...jeden z mojich prvých obrusov....a prikladám aj detail, keby sa náhodou niektorej šikovnej žienke vzor páčil, že si ho môže prekresliť a vyšiť....


DETSKÝ VYŠÍVANÝ METER!!!!


Sama som ho vymyslela, našla som si v časopisoch detské motívy...a nápad som po svojom zrealizovala....Vystužila som to vatelínom, aby to bolo pevnejšie, navrch som našila krúžky na zevesenie....Čo na to poviete?